Mistrzowskie pakowanie prezentów – w jaki sposób to robią specjaliści?

Opanowanie sztuki ładnego pakowania podarków jest ważne nie tylko wtedy, kiedy pragniemy wyróżnić się najładniejszym zdobieniem, jednakowoż tez po to, by sztampowe prezenty jak bony podarunkowe, gotówka, lub vouchery nabrały więcej klimatu. Nie pragniesz przecież, aby Twój upominek wyglądał nieschludnie, a szczególnie, kiedy się postawi obok innego – wspaniale zapakowanego wzorzysty papier do pakowania, prawda? Tu dlatego dzielimy się kompletną gamą podpowiedzi, jakie uzyskaliśmy od osób zajmujących się pakowaniem podarków fachowo.

 

Jakie materiały do pakowania wybierają fachowcy?

Jeżeli pragniesz pakować upominki niczym specjalista – zawsze stawiaj na materiały wysokiej jakości. Odszukasz je w takich punktach jak SelGlam. Co poniektórzy zalecają nabywać papier w arkuszach, a nie wałkach, żeby prościej było rozłożyć go płasko na stole przygotowawczym – to jednak ostatecznie sprawa preferencji. Ważniejsze jest, aby wyselekcjonowany papier do pakowania był grubszy i matowy. Błyszczący papier jest nadzwyczaj glamour, lecz bezlitośnie przedstawi każdą niedoskonałość. Natomiast, jeśli papier jest nadmiernie cienki – będzie się zrywać na ostrej krawędzi, a jeżeli jest na nim za mnóstwo brokatu, trudno będzie przykleić taśmę. 

Nieodzowne również zadbaj o to, żeby posiadać w pobliżu de facto prawidłowo zaostrzone nożyczki – jedne do taśmy, drugą parę do papieru oczywiście. Natomiast skoro już o taśmie mowa – tutaj nie ma litości: ma obowiązek być dwustronna. Warto też mieć pod ręką na wszelki wypadek napełniacze, rodzaju wiórka do koszy – są w stanie się wielokrotnie okazać wybawieniem, przy problemowych do pakowania podarkach.

 

Co zrobić z prezentami w nietuzinkowym kształcie?

Niemniej jednak nie ma sensu się męczyć, jeżeli zabrakło Ci czasu na bombowe pakowanie, albo co gorsza – masz do czynienia z podarkiem o nietypowym kształcie. Milszym pomysłem będzie zakup przeźroczystych toreb na podarunki, wypełnienie ich wiórkami czy też innym wypełniaczem, zawiązanie wstążką i przyklejenie dekoracji. Wolno też odnaleźć gotowe opakowanie na butelki, jakie likwiduje problem pakowania alkoholu, czy podarków o podobnym kształcie. Natomiast dla najbardziej kłopotliwych kształtów – przyzwoicie jest gdzieś posiadać pod ręką arkusz celofanu o ogromnym rozmiarze. Przyda się na pewno!

 

Zostaw komentarz

Tagi:
Zostaw odpowiedź